O nas

Historia naszej hodowli zaczyna się od pewnego teriera walijskiego o imieniu Rex. Wcześniej mieliśmy niejednego czworonożnego towarzysza, lecz dopiero Rex otworzył nam oczy na piękno psów rasowych. Rex był tak śliczny, że nie zdołaliśmy oprzeć się pokusie wystawienia. Już na pierwszej wystawie przekonaliśmy się jak różnić się mogą psy tej samej rasy i zrozumieliśmy, że poszukiwanie ideału stanie się naszą pasją. Los okazał się okrutny – ku naszej rozpaczy Rexa ukradziono. Szukając następcy Rexa wiedzieliśmy już jakie cechy ma on posiadać. Ma być psem czujnym, odważnym, przywiązanym do domu i właścicieli, pełnym temperamentu, posłusznym i układnym, mniejszym od wilka i koniecznie eleganckim i pięknym.

Przeglądając literaturę znaleźliśmy tylko jedną taką rasę – sznaucery. I tak do naszego domu trafiła Alma – 3 letnia sznaucerka średnia pieprz i sól. Alma dała miot pięknych szczeniąt, z których Felix został Championem Polski.

Jeżdżąc z Almą po wystawach musieliśmy się natknąć w końcu na czarnego „średniaka”. Od tej chwili już tylko one nas fascynują. Sprowadziliśmy Bagirę z Mińska – poszukiwania ładnej suki w Polsce nie dały rezultatu. Starannie dobierając dla Bagiry partnerów staraliśmy się uzyskać szczenięta lepsze od swych rodziców, bliższe ideału. Już wiemy, że ta pogoń za ideałem nie ma końca, jednak czy osiągnięcie go naprawdę jest najważniejsze?